Drama “Kadra chce iść na miasto”

Ćwiczenie dramowe dotykające problemu pracy podczas imprezy harcerskiej ze zdemotywowaną kadrą. Jego treść nawiązuje nie tylko do relacji pomiędzy szefem, a jego zespołem, ale także  wartości harcerskich  w życiu dorosłych członków ZHP.

hm. Lucyna Czechowska, ZOKK 436/2014, ZOKP/6/2011
Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec Toruń
Recenzent:
phm. Emilia Owoc, BOKK
Chorągiew Krakowska
Treści:
  • praca z kadrą
  • wartości harcerskie
Zamierzenia:
Po zajęciach/warsztatach/... uczestnik będzie:
  • rozumiał wagę wartości harcerskich w pracy z dorosłymi członkami ZHP
  • rozumiał jak powinna być zbudowania relacja pomiędzy szefem zespołu a członkami zespołu
  • potrafił zareagować na sytuację konfliktową w zespole instruktorskim
Informacje organizacyjne
opt
maks
20 min.
Prowadzących: 1
Uwagi:

Wymagania lokalowe, sprzętowe i potrzebne materiały
Wymagane materiały:

Tylko wydrukowany załącznik

Przebieg
20 min.
Kadra chce iść na miasto
Forma: drama
Prowadząca prosi ochotników o odegranie scenki. Osoby, które się zgłoszą dostają na kartce opis sytuacji i właściwe dla „swojej postaci” zachowanie. Scenka dotyczy odprawy programowca w trakcie zlotu i pokazuje sytuację konfliktową pomiędzy szefem, który wymaga, a kadrą, która jest zmęczona i chce iść na miasto. Osoba, która wylosuje postać szefa musi zaradzić konfliktowi.
Scenka jest pretekstem do rozmowy, jaki powinien być programowiec wobec swojej kadry: Co powinien jej zapewnić, a czego wymagać? jaką rolę w pracy z kadrą spełniają wartości harcerskie? Jak zaradzić tego typu problemom?
Potrzebne materiały: wydrukowany załącznik
Karty do ćwiczenia "Kadra chce iść na miasto"

Kopii:
Grubość:
Normalna
Druk:
Czarno-biały
Format:
A4
Dotyczy elementu zajęć: całe ćwiczenie
Pobierz wszystkie załączniki