“Islandzkie ABC”, czyli jak świadomie podróżować po Islandii i nie tylko!

Bez tytułu

Obóz na Islandii został zorganizowany dzięki współpracy 6 wędrowników z 82 Drużyny Wędrowniczej “Na Przełaj”, którzy poświęcili mnóstwo pracy i czasu na zapoznanie się z tym, co czeka ich na wyspie. Podczas naszej podróży wędrowaliśmy z plecakami i namiotami, nocowaliśmy na campingach oraz u wspaniałych osób, realizowaliśmy zajęcia dotyczące edukacji globalnej oraz zmagaliśmy się z islandzką pogodą i przede wszystkim, pełniliśmy służbę. Wyprawa miała na celu zbadanie, jak turystyka wpływa na środowisko i w jaki sposób funkcjonuje ochrona przyrody na wyspie. Poradnik ten powstał z myślą o tym, aby każdy turysta, podróżując po Islandii, ale i po innych krajach wiedział jak odpowiednio się przygotować oraz jak zachowywać w różnych kryzysowych sytuacjach. W poradniku przedstawione zostały praktyczne wskazówki i porady, którymi kierowaliśmy się przez cały czas trwania obozu, jak i przy jego planowaniu. Przez cały czas trwania projektu inspirowaliśmy się 7 zasadami „Leave No Trace”.

Redaktor:
phm. Krzysztof Kasperek HR, Hufiec Katowice, Chorągiew Śląska
Autorzy:
  • phm. Krzysztof Kasperek HR
  • pwd. Anna Wójcik HO
  • Dominika Mucha
  • Matylda Naczyńska
  • Ewa Sznura
  • Julia Kościelniak
  • phm. Anna Pruś
Autorzy materiału
  • phm. Krzysztof Kasperek HR
  • pwd. Anna Wójcik HO
  • Dominika Mucha
  • Matylda Naczyńska
  • Ewa Sznura
  • Julia Kościelniak
Nazwa: "Islandzkie ABC", czyli jak świadomie podróżować po Islandii i nie tylko!
Data utworzenia: 17/11/2018