Jak zrobić dobry kurs przewodnikowski?

Pierwszy z cyklu poradnik przygotowany specjalnie dla kadry kształcącej naszej organizacji, poświęcony formie kształcenia najczęściej w niej przeprowadzanej – Kursowi Przewodnikowskiemu. W założeniu jest poradnikiem podstawowym, w stosunku do którego kolejne publikacje w cyklu będą swoistą „nakładką”. Oznacza to, że w poradnictwie dotyczącym innych form kształcenia np. poszczególnych kursów drużynowych będziemy przedstawiać tylko aspekty w niniejszej publikacji nie ujęte lub kwestie, których realizacja różni się od rozwiązań rekomendowanych organizatorom kursów przewodnikowskich. Mając to w pamięci staraliśmy się zawrzeć tutaj odpowiedzi na jak najszersze spektrum dylematów, przed jakimi staje kadra kształcąca w ZHP.

Poradnik  został stworzony w wyniku synergii kompetencji oraz pod patronatem dwóch ciał funkcjonujących przy Głównej Kwaterze Związku Harcerstwa Polskiego: Centralnej Szkoły Instruktorskiej oraz Wydziału Inspiracji i Poradnictwa.

hm. Lucyna Czechowska, ZOKK 436/2011, ZOKP 6/2011
Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec Toruń
  • hm. Jakub Cichocki
  • hm. Maria Kotkiewicz
  • hm. Emilia Kulczyk-Prus
Autorzy materiału
  • phm. Ilona Bachanek
  • hm. Lucyna Czechowska
  • hm. Katarzyna Kawka
  • phm. Marta Kwiatkowska
  • hm. Hanna Musur
  • hm. Artur Sarnowski
  • hm. Joanna Skupińska
  • hm. Alicja Stańco
  • hm. Julianna Zapart
Nazwa: Jak zrobić dobry kurs przewodnikowski?
Data utworzenia: 01/03/2013
Pliki do pobrania: