I MIEJSCE – DRUŻYNY WIELOPOZIOMOWE – 3 PABIANICKA DRUŻYNA HARCERSKA “CZARNA TRÓJKA” (II EDYCJA KONKURSU “POCHWAL SIĘ PROGRAMEM”)

Plan pracy 3 Pabianickiej Drużyny Harcerskiej „Czarna Trójka” jest konsekwentnie realizowany przez drużynę w bieżącym roku harcerskim 2015/2016. Drużyna jest wielopoziomowa, koedukacyjna, w związku z czym harmonogram pracy przewiduje zarówno działania działania dla całej drużyny, jak i oddzielnych zastępów. Kadra Czernej Trójki stara się, by program był ciekawy i atrakcyjny dla wszystkich członków drużyny, umożliwiał rozwój zainteresowań i poprawę słabych stron drużyny. W swoim działaniu wykorzystuje instrumenty metodyczne stosowane w różnych grupach metodycznych. Harcerze chętnie realizują próby na stopnie i zdobywają sprawności. Wędrownicy dość często organizują zbiórki dla młodszych członków drużyny. Plan pracy uwzględnia propozycje programowe ZHP. Czarna Trójka jest jedną z najaktywniejszych drużyn działających w Naszym Hufcu.

pwd. Barbara Banaszczyk
Namiestnik harcerski, starszoharcerski i wędrowniczy
Hufca ZHP Pabianice

phm. Katarzyna Golińska