Jak dodawać?

Krok 1.

Aby dodawać treści musisz się zarejestrować na stronie.

Krok 2.

Wybierz rodzaj treści, jaki chcesz dodać do banku pomysłów. Mogą to być:

Konspekt kształceniowy lub konspekt programowy

Czyli konspekt pojedynczych zajęć, np. zajęć z jakiegoś tematu na kursie przewodnikowskim, albo pojedynczej zbiórki na dany temat.

Pełen program kursu, warsztatu, obozu, biwaku, rajdu…

Czyli program dłuższej formy, trwającej zazwyczaj kilka dni, zawierającej w sobie kilka innych, różnych form.

Propozycja programowa

Czyli coś obszerniejszego, niż pojedyncze zajęcia programowe z jakiegoś tematu. Może to być np. pełna propozycja programowa realizowana w Waszym hufcu. Albo propozycja realizowana w szczepie przy okazji kampanii bohater?

Poradnik

Czyli propozycja w formie obszernego poradnika na dany temat. Jesteś ekspertem od różnych technik rozniecania ognia i napisałeś na ten temat poradnik dla harcerzy? Świetnie, wrzuć go tutaj!

Praca naukowa

Napisałeś na temat harcerstwa referat konferencyjny? pracę licencjacką lub magisterską? artykuł w czasopiśmie naukowym? a może książkę naukową lub jej fragment? Chcesz się nim podzielić – wrzuć go do tej sekcji.

Artykuł

Masz na swoim koncie ciekawy artykuł? Nie ważne, czy był on zamieszczony w Czuwaj!, Na Tropie, czy w Waszej hufcowej gazetce – podziel się nim! Pamiętaj aby przy dodawaniu tego materiału wybrać typ materiału – artykuł.

Krok 3. Przygotuj odpowiednio treść do zamieszczenia

Im lepiej przygotujesz swój materiał, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on dobrze oceniony i szybko zamieszczony na tej stronie. Pamiętaj, że musisz posiadać pełne prawa autorskie do zamieszczonych treści – zarówno samego materiału, który zamieszczasz, jak i załączników (np. pomocniczych zdjęć itp.).
Pamiętaj, że wszystkie treści w CBP udostępniasz na licencji Creative Commons BY-NC-SA 3.0 PL

Krok 4. Poczekaj na akceptację Twojego materiału

Twój materiał musi zostać oceniony i zaakceptowany przez administratorów serwisu. Czasem możesz zostać poproszony o doprecyzowanie czegoś lub wprowadzenie drobnych zmian. Cała komunikacja odbywa się poprzez serwis CBP.

To wszystko!

Dodałeś właśnie swój pierwszy materiał. Czujesz tę dumę i satysfakcję? Dołożyłeś cegiełkę do budowania naszej wspólnej bazy harcerskich pomocy i inspiracji.

 

Print Friendly, PDF & Email
1+