Gra “Bieg po Instrument”

Gra “Bieg po Instrument” została oparta o grę Instytutu Pamięci Narodowej – “Kolejka”. Została ona stworzona z myślą o wspomaganiu nauki stosowania instrumentów metodycznych.

Ideą gry jest przedstawienie, jakimi instrumentami w danych metodykach dysponują wychowawcy do realizowania misji Związku Harcerstwa Polskiego. Zawarte przykłady instrumentów metodycznych mają na celu przedstawienie jaką formę i skalę powinny przybrać dane narzędzia, a szczegółowość ich omówienia w trakcie zajęć jest zależna od prowadzącego i docelowej grupy odbiorców. Gra jest narzędziem wspomagających, dzięki któremu w przystępny sposób można przedstawić paletę instrumentów stosowanych w metodykach ZHP.

Mam nadzieję, że gra przyniesie dużo emocji, a przy tym sprawi dużo przyjemności.

Bieg po Instrumenty

Jakub Wilczyński, Podharcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej, Hufiec Białystok, Chorągiew Białostocka.
Autorzy:
  • phm. Jakub Wilczyński
  • pwd. Łukasz Konkol
  • phm. Martyna Bielawska
  • phm. Maciej Andrzejczuk
Treści:
  • Instrumenty metodyczne
Zamierzenia:
Po zajęciach/warsztatach/... uczestnik będzie:
  • Znał i umiał zastosować instrumenty metodyczne.
Informacje organizacyjne
opt
maks
min.