Poradnik Skautowy – Twój przewodnik po skautingu

Przedstawiamy Poradnik Skautowy – materiał, dzięki któremu nawigowanie po skautowym świecie stanie się jeszcze prostsze.

Doświadczeni instruktorzy opowiedzieli nam o tym w jaki sposób zorganizowali wymianę zagraniczną ze skautami z innych państw, jakie kroki podjęli, by wyjechać na zlot skautowy za granicę. Z Poradnika dowiecie się co zrobić, aby znaleźć środki na finansowanie współpracy międzynarodowej i jak skorzystać z możliwości, jakie stoją przed członkami WOSM i WAGGGS.

Teksty do Poradnika napisali eksperci w tematyce międzynarodowej, m.in. Agnieszka Pospiszyl – członkini Intercamp Commitee, komendantka polskiej reprezentacji na Światowe Jamboree Skautowe 2019 (USA), Dorota Limontas – członkini komendy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, Aneta Gzyl – członkini zespołu organizującego Europejskie Jamboree Skautowe 2020 i Ola Tomala – pełnomocniczka komendantki Chorągwi Stołecznej ZHP ds. zagranicznych.

Pobierzcie swoją kopię już dziś i sprawcie, by Dzień Myśli Braterskiej był co dzień.

Redaktor:
phm. Wojciech Puchacz, Chorągiew Stołeczna
Autorzy:
  • Autorzy tekstów Aneta Gzyl, Agnieszka Królikowska, Dorota Limontas, Piotr Miara, Jevgenij Ogorodnik, Agnieszka Pospiszyl, Wojtek Puchacz, Sylwia Sieczkowska, Joanna Siekiera, Mira Tchorek, Aleksandra Tomala
  • pwd. Aleksandra Tomala, Chorągiew Stołeczna
Autorzy materiału