Cnoty św. Jerzego – gawędy

DROGI DRUŻYNOWY! DROGA DRUŻYNOWA!
Oddajemy w Wasze ręce cykl gawęd o cnotach św. Jerzego. Jest to siedem krótkich historii o wybranych świętych, które opowiadają o wierze, nadziei, miłości, roztropności, sprawiedliwości, męstwie i umiarkowaniu. Możecie wykorzystać go w trakcie zajęć, wędrówek i ognisk na zbliżających się obozach lub podczas zbiórek w nowym roku harcerskim. Po każdej opowieści znajdziecie kilka pytań, które możecie zadań swoim harcerzom. Mogą być one tematem dłuższych przemyśleń lub początkiem dyskusji w zastępie/drużynie.

Pod gawędami znajdziecie również kilka zadań, które pozwolą Wam wspólnie rozpocząć pracę nad daną cnotą. Materiałem posłużyć się mogą drużyny harcerskie, starszoharcerskie, i wędrownicze. Możecie skorzystać z niego według potrzeb Waszych harcerzy oraz dostosowywać go do wybranej przez Was formy. Mamy nadzieję, że stworzony materiał będzie dobrą okazją do rozwoju religijnego Waszych harcerzy!

Dawid Godz - Hufiec Giżycko
Autorzy: