Free Being Me – Dobrze być sobą 11-14 lat

fbm2_okładka

Program edukacyjny Dobrze być sobą jest tłumaczeniem programu Free Being Me , opracowanego i wydanego przez Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) w partnerstwie z firmą Dove. Dobrze być sobą składa się z:

propozycji programowej z cyklem zbiórek dla dziewcząt i chłopców w wieku 7–10 lat,

– propozycji programowej z cyklem zbiórek dla dziewcząt i chłopców w wieku 11–14 lat,

– przewodnika dla drużynowych.

Tłumaczenie: Patrycja Klama

Zespół redakcyjny i korektorski: Monika Grądecka, Katarzyna Radzikowska, Ewa Lachiewicz-Walińska, Joanna Czarnecka, Joanna Stompel, Aleksandra Polesek.

Skład wersji polskiej: phm. Karolina Piotrowska

Osoby występujące w nagraniu "Free Being Me Song":Agata Szadziewska, Agnieszka Koziarska-Wilkowiecka, Agnieszka Sadowska, Aleksandra Polesek, Aleksandra Trędewicz, Anita Zawadzka, Anna Buksa, Arkadiusz Tarkawian, Iga Miłosławska, Joanna Czarnecka, Katarzyna Elert, Katarzyna Radzikowska, Lidia Jóźwiak-Kukawska, Magda Pabin-Majchrzak, Magdalena Gryniewicz, Małgorzata Kowalska, Maria Adamska-Sucheńska, Monika Grądecka, Ola Tomala, Oliwia Płońska, Patrycja Łomżyńska, Patrycja Pabiś, Patryk Kaszyca, Paulina Gałecka.
Autorzy:
  • Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) w partnerstwie z firmą Dove
  • hm. Agata Erhardt-Wojciechowska, Kierowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP
Autorzy materiału
Motyw i zakres tematyczny
Motyw główny:
  • Inne
Uszczegółowienie:

Program to propozycja globalna, realizują ją skautki i skauci z organizacji światowej WAGGGS z wszystkich kontynentów. Wykonują te same zadania, uczą się tych samych rzeczy, uczestniczą w podobnych zbiórkach. Zachęcamy Was do dołączenia do międzynarodowej wspólnoty wszystkich osób na całym świecie realizujących program Dobrze być sobą . To dla Waszej gromady i drużyny z pewnością również okazja do nawiązania współpracy ze skautkami i skautami z innego kraju. Skorzystajcie z niej!
Zakres tematyczny:

• Wzmacnianie dzieci i młodzieży przez pracę nad akceptacją własnego ciała i budowania poczucia własnej wartości.
    Czego nauczą się 11–14-latki?
    Nasze wnętrze liczy się najbardziej
    Nie istnieje jeden kanon piękna.
    Na świecie jest wiele różnych ideałów piękna.
    Media używają bardzo wąskiego pojęcia piękna, aby sprzedać nam różne produkty.
    Piękne zdjęcia w mediach często nie pokazują ludzi tak, jak naprawdę wyglądają.
    Ucząc się cenić samych siebie oraz swoje zdolności, budujemy świadomość swojego ciała.
    Dzielenie się z przyjaciółmi pozytywnymi hasłami dotyczącymi pewności siebie wzmacnia nas i nasze społeczeństwo.
Forma materiału
Typ materiału: