Zastęp Pozytywności

Patrol Pozytywności

Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) w odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią COVID-19 stworzyło propozycję – postarajmy się być pogodni, wcielać w życie wartości skautowe z radością i wiarą w lepsze jutro. W czasach, gdy z pozytywnym nastawienie do życia może być trudno, skautki i skauci z całego świata tworzą Zastęp Pozytywności. Wyzwania podejmowane przez ten Zastęp polegają na zachowaniu optymizmu i pogody ducha na przekór trudnościom.

Zastęp Pozytywności to propozycja dziesięciu wyzwań, które zostały zaprojektowane tak, aby każda skautka mogła się poczuć wartościową osobą i zaspokoić potrzebę własnego rozwoju. W ZHP mogą je realizować z powodzeniem dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni.

Na każde z wyzwań można przeznaczyć od 1 dnia do tygodnia i dłużej, w zależności od indywidualnych potrzeb i chęci pogłębienia danego tematu. WAGGGGS zaplanował to zadanie jako wyzwanie 10-tygodniowe.

Wersje polską przygotowały:
Tłumaczenie: hm. Inga Rusin Siwiak
Redakcja: hm. Monika Grądecka, hm. Ewa Lachiewicz – Walińska
Skład graficzny: phm. Helena Kolman
Autorzy:
  • Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS)
  • hm. Monika Grądecka
  • hm. Ewa Lachiewicz – Walińska
Autorzy materiału
  • Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS)
Motyw i zakres tematyczny
Motyw główny:
  • Wartości harcerskie
  • Inne
Uszczegółowienie:

Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) w odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią COVID-19 stworzyło propozycję – postarajmy się być pogodni, wcielać w życie wartości skautowe z radością i wiarą w lepsze jutro. W czasach, gdy z pozytywnym nastawienie do życia może być trudno, skautki i skauci z całego świata tworzą Zastęp Pozytywności.

Na każde z wyzwań można przeznaczyć od 1 dnia do tygodnia i dłużej, w zależności od indywidualnych potrzeb i chęci pogłębienia danego tematu. WAGGGGS zaplanował to zadanie jako wyzwanie 10-tygodniowe.
Zakres tematyczny:

• Zastęp Pozytywności to propozycja dziesięciu wyzwań, które zostały zaprojektowane tak, aby każda skautka mogła się poczuć wartościową osobą i zaspokoić potrzebę własnego rozwoju. W ZHP mogą je realizować z powodzeniem dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni.
Forma materiału
Typ materiału: